ilk tablet bilgisayarı kim buldu

Tablet Bilgisayar (PC), ilk kez 1990'larda Pen Computing tarafından PenGo Tablet Computer adıyla tanıtıldı ve Microsoft tarafından da üne kavuşturuldu. Bir tablet kişisel bilgisayar (Tablet PC) Microsoft Tablet PC geleneği bir arada bilgisayar operatörü ile son kullanıcı tarafından işletilen bir makine olarak, kişisel bir bilgisayarın temel özelliklere sahip bir tablet bilgisayar adını aldı.

Tipik bir tablet PC, ek bir giriş aygıtı olarak rotateable dokunmatik ekran ile donatılmış bir dizüstü bilgisayar, ve Windows veya Linux gibi standart bir (ya da hafifçe uyarlanmış) PC işletim sistemi çalıştıran.

Terim, 2001 yılında Microsoft tarafından sunulan bir kavram olarak popüler hale getirilmiştir. Bugün terimi, tablet de, öncelikle bir dokunmatik ekran, ancak genel bilgisayar işletim sistemleri ve uygulamaları çalıştırmak için tasarlanmamıştır işletilen bilgisayar gibi cihazlar için başvurmak için kullanılır.

Tablet bilgisayarlar dokunmatik bir ekrana sahip,çoğunlukla arka kamerası da bulunan (ön ve arka kameralılar da var),uygulama indirilebilen ve kişiye özel hale getirilebilen,modele göre telefon özelliği de bulunabilen,Wi-Fi'si olan taşınabilir bilgisayarlardır.Bazı modellerine klavye gibi aksesuarlar da takılabilir.Dokunmatik kalemi olanlar da vardır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !